+420 381 205 309 info@raselina.cz

Aktuální práce na zahradě

muskaty

13. 07. 2015

Toto období mají zahradníci nejraději, protože nastává především čas sklizně. Na úrodě nejvíce poznáme, jaký jsme měli úspěch při pěstování už od jeho počátku a hlavně, jak na naše snažení zapůsobilo počasí.

rok se zahradníkem

Obecné rady pro (ne)zahradníky:
1) vprůběhu měsíce sklízíme postupně dozrávající plodovou zeleninu (okurky nakládačky, rajčata, fazolové lusky, cukety apod.). Je čas sklizně karotky, letního salátu, cibule sazečky, hrášku apod.
2) jestliže máme na zahradě skleník nebo fóliovník, tak dbáme na jeho důkladné větrání.
3) počátkem měsíce ukončíme výsadbu pozdní košťálové zeleniny (např. celer, pór, květák, kedluben).
4) polovině měsíce sejeme pekingské zelí, salát, špenát pro ranou podzimní sklizeň.
5) a sucha vydatně zavlažujeme, nejlépe k večeru nebo časně z rána. POZOR: Rajčata zaléváme konví ke kořenům, aby nedošlo k jejich napadení plísní bramborovou.
6) jahodníky, které chceme ponechat k produkci i v příštím roce, zbavíme po sklizni přebytečných odnoží, dobře je zavlažíme, pohnojíme Horticeritem – hnojivem s cereritem a okopeme.
7) po sklizni je dobrá doba k řezu třešní, višní a meruněk.


TIP RAŠELINA a.s.

balk maléHnojivo pro balkónové rostliny je speciální kapalné hnojivo podporující růst a nasazení květů. Svým složením vyhovuje požadavkům rostlin pěstovaných na oknech, balkónech a terasách. V průběhu kvetení rostlin přihnojujeme jedenkrát týdně. Pravidelné hnojení nás odmění bohatým a dlouhotrvajícím květenstvím. Na e-shopu za 44 Kč , 1 l balení.

SUBSTRATY_5L_UCHO_Palmy3 maléSubstrát pro palmy a zelené rostliny je speciální substrát pro pěstování nejběžnějších pokojových palem a podobných exotických zelených rostlin. Používá se k přímému sázení bez nutnosti míchání s jakoukoliv jinou zeminou, a to k sázení palem a dalších zelených rostlin (například gumovníků, juky apod.) do květináčů či velkých nádob na jaře i k přesazování po celý rok. Na e-shopu za 29 Kč  , 5l balení. K úspěšnému pěstování palem doporučujeme pravidelně používat speciální Hnojivo pro palmy, které se aplikuje formou zálivky v době vegetace jedenkrát za týden. Na e-shopu za 27 Kč, 0,25 l balení.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.