+420 381 205 309 info@raselina.cz

Jahody chutnají i vypadají dekorativně

jahodniky 400 2

26. 06. 2015

Pěstování jahod na záhonech nás nepřekvapí, v poslední době se začíná stále více rozmáhat pěstování jahod na balkónech, za oknem, v truhlících i závěsných žardinkách. Zralé plody jsou nejen chutné, ale i zajímavé na pohled.

 

Jahodník 720

Jahodníky potřebují hodně světla a hlavně slunce. Proto jejich umístění volíme spíše na jižní a jihozápadní strany, pozor však na dostatečnou zálivku. V uzavřeném prostoru jahodníky potřebují více vody než na běžném záhonu. Pokud chceme mít jahodníky pouze jako zajímavé doplnění ostatních rostlin a nejde nám ani tolik o produkci plodů, můžeme zvolit třeba měsíční jahody nebo skalkové jahodníky, které sice tolik neplodí, ale jsou dekorativní třeba svými růžovými květy.

Jako u každé rostliny v nádobě, i u jahodníků je důležité přihnojování. Můžeme tak učinit již při výsadbě dlouhodobým hnojivem Horticote nebo kapalným hnojivemurčeným speciálně pro jahody. Velmi důležité je u samotné výsadby zvolit dobrou zeminu pro jahody nebo univerzální substrát.

Pokud vše splníme a jahodníky nebudeme přelévat, budou krásnou a chutnou ozdobou.

Autor: Ing. Petra Dvořáková


TIP RAŠELINA a.s.

jaho maléHnojivo pro jahody je ideální plné hnojivo pro zdravý růst, bohaté nasazení květů, intenzivní růst a vybarvení plodů. Je určeno pro všechny odrůdy jahodníků. Obsahuje minerální látky dusík, fosfor a draslík. Na e-shopuza 44 Kč, 1 l balení.

 40l - zemina_pro_jahody_NOVINKA_2010Zemina pro jahody je speciální zemina určená k výsadbě a pěstování jahodníků. Přednosti: – Svojí strukturou zajišťuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům rostlin – Má dobrou jímavost zásobní vody a příznivou záhřevnost – Zaručuje dobrý růst, bohatou tvorbu kořenů, květů a plodů. Na e-shopu za 79 Kč, 40 l balení.

 

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.