+420 381 205 309 info@raselina.cz

Jak dlouho vydrží vánoční hvězda a jak se o ni správně starat

poinsettia 3

29. 12. 2015

Kdo by tuto krásku, prezentovanou také pod jmény Poinsettia nebo Euphorbia pulcherrima, neznal. Doma ji známe jako vánoční hvězdu. Co s ní po Vánocích?

poinsettia 4

Jak doma v bytě Poinsettii pěstovat: 

dbejme na to, aby substrát byl tzv. stejnoměrně vlhký, což znamená, že rostlina musí mít dostatek vláhy, ale zase nesmí „stát“ ve vodě. Vhodné je při zálivce chvíli počkat, dokud se k rostlině nedostane dostatek vody a přebytečnou vodu z podmisky vylít. V této době, kdy kvete, můžeme i přihnojovat vhodnými hnojivy na pokojové rostliny jako je Kapalné hnojivo pro pokojové rostliny Květ.

Co s hvězdou po Vánocích: 

krásné tak jako v čase, kdy je kupujeme, Poinsetie dlouho nevydrží. Po nějaké době začnou shazovat své okrasné listeny, a pokud je chceme pěstovat i nadále, musíme je zakrátit hlouběji do starého dřeva. Následně vcelku spolehlivě obrazí zelenými lístky a koncem jara, když jsou teploty kolem 18°C, je můžeme umístit ven. Pozor si dáme jen na přímé slunce, nejprve umístíme rostlinu do stínu a postupně ji přivykáme na sluneční paprsky. Můžeme ji umístit také do záhonku s živnou půdou. Začátkem podzimu přemístíme vánoční hvězdy zpět do teplých a světlých prostor. Poinsetiie jsou krátkodenní rostliny, to znamená, že ke květu potřebují kratší délku dne (12 hodin). Většině z nás, kteří jsme je úspěšně letnili a umístili zpět domů, se ale nepodaří navodit ideální světelné podmínky, aby vytvořili krásné listeny a vykvetly. Rostltiny sice porostou, ale hlavní ozdobnou hodnotu prostě ztrácejí. Proto se vánoční hvězdy používají spíše jako sezónní rostliny, jejichž krásu si plně vychutnáme v období Vánoc.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.