+420 381 205 309 info@raselina.cz

Květen na zahradě

Kvten

15. 05. 2015

Jaké práce nás aktuálně čekají na zahrádce a na co bychom neměli zapomenout?

Obecné rady pro (ne)zahradníky:

* Do pařeniště sejeme pro předpěstování sazenic letní salát, kedlubny a zelí, dále zimní pór, růžičkovou kapustu a zimní zelí.
* V tomto období řežeme peckoviny (meruňky a broskvoně až do stadia růžového poupěte) a bujně rostoucí jádroviny.
* Mohlo se stát, že nám opět namrzly už seříznuté okrasné dřeviny a růže, nebojme se proto i nyní řez zopakovat a namrzlé dřeviny seříznout až do zdravého dřeva.
* Díky počasí se nám posunula i péče o trávník, a proto i nyní můžeme začít se zakládáním a vylepšováním trávníku. Na počátku všech „vylepšovacích“ prací na trávníku začneme nejdříve s vyhrabáváním mechu a jeho provzdušněním. Jeho sečení a přihnojování děláme za příznivého počasí.
* Celer, novozélandský špenát, majoránku a bazalku sázíme po přechodu mrazíků na venkovní záhony. V případě potřeby je chráníme netkanou textilií.
* Na venkovní záhony vyséváme okurky nakládačky, fazole a cukety tak, aby vzešly až po pozdních mrazících.
* Půdu kolem ovocných stromků podle potřeby kypříme, plejeme a zavlažujeme.
* Za příznivého průběhu vegetace začneme koncem měsíce s probírkou husté násady plůdků meruněk, jabloní a broskvoní.
* U révy vinné nastává čas na vylamování neplodících letorostů, které rostou na plodných keřích. Nové plodící letorosty vyvazujeme.
* Jahodníky za suchého počasí až do doby zrání vydatně zavlažujeme.

 

TIP Rašelina a.s.

VH 05kg hortilonpremium BROSKVONE a  Pro chutné a zdravé plody potřebuje strom velké množství živin, které mu dodáme ve formě vodorozpustného hnojiva Hortilon Broskvoně. Hnojivo obsahuje všechny potřebné živiny, které zajišťují vyváženou výživu i ostatním peckovinám po celou dobu vegetace. Na e-shopu za 62 Kč, 0,5 kg balení.

Blendy travnik 10kgHortiCerit - hnojivo pro trávník 3 v 1 (NPK (+MgO, + S) 9-3-3 (+2, +10) s železem) svým unikátním složením dává trávníkům hned 3 benefity: zajišťuje kompletní výživu trávníků, odstraňuje mech a upravuje pH půdy. 

Benefity: • 3 bonusy v jednom hnojivu - komplexní výživa, odstranení mechu, úprava pH • Šetrí náklady za 3 výrobky • Zabranuje chloróze - žloutnutí listu. Na e-shopu za 180 Kč, 10 kg balení.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.