+420 381 205 309 info@raselina.cz

Moření česneku

moreni cesneku

26. 09. 2011

Posledních pár let se navyšuje zájem o český česnek, jehož chuť je, na rozdíl od dováženého česneku ze zahraničí, plná a dává našemu pokrmu správný říz. Celá řada zahradníků, zahrádkářů i ostatních pěstitelů se k pěstování této rostliny opět navrací.

Pro lepší a rychlejší zakořenění a celkovou podporu obranyschopnosti česneku proti nepříznivým vlivům je velmi vhodné namořit stroužky v Lignohumátu. Dávkování Lignohumátu je 1 ml/0,1 l vody po dobu 2-3 hodin. Poté roztok 4x-6x naředíme a použijeme jako zálivku. Neměli bychom zapomínat ani na ostatní cibuloviny (tulipány, jiřinky, lilie,…), které na podzim či na jaře pravidelně vysazujeme do zahrádky. Jejich máčením v tomto roztoku podpoříme lepší zakořeňování, růst a celkovou odolnost. Pokud nechceme odměřovat tekutý Lignohumát, můžeme použít i granulovaný Lignohumát ME granulát. Obsah sáčku je 2,5 g, které rozpustíme v 5 l vody a stroužky česneku či ostatní cibuloviny do roztoku vložíme na 3 – 4 hodiny.

Běžné dávkování Lignohumátu je 20ml na 10l vody. Můžeme ho použít k zálivce na veškeré pěstované rostliny a trávník. Pro aplikaci na list volíme menší koncentraci. Nemusíme se obávat popálení rostlin, Lignohumát je zcela přírodní pomocný rostlinný prostředek, který podporuje zakořeňování, růst a celkově větší obranyschopnost všech rostlin. S tímto pomocným rostlinným přípravkem má velmi dobré zkušenosti i přední český šlechtitel a pěstitel česneku Ing. Jan Kozák.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.