+420 381 205 309 info@raselina.cz

Moření česneku a ostatních cibulovin

543_1.jpg

25. 09. 2014

Posledních pár let se navyšuje zájem o český česnek, jehož chuť je, na rozdíl od dováženého česneku ze zahraničí, plná a dává našemu pokrmu správný říz. Celá řada zahradníků, zahrádkářů i ostatních pěstitelů se k pěstování této rostliny opět navrací.

Pro lepší a rychlejší zakořenění a celkovou podporu obranyschopnosti česneku proti nepříznivým vlivům je velmi vhodné namořit stroužky v Lignohuminu.  Dávkování Lignohuminu je 1 ml/0,1 l vody po dobu 2-3 hodin. Poté roztok 4x-6x naředíme a použijeme jako zálivku. Neměli bychom zapomínat ani na ostatní cibuloviny (tulipány, jiřinky, lilie,…), které na podzim či na jaře pravidelně vysazujeme do zahrádky. Jejich máčením v tomto roztoku podpoříme lepší zakořeňování, růst a celkovou odolnost.

Lignohumin je kapalný přípravek vyrobený z rašeliny slatinného typu, obohacený o extrakt z hnědé mořské řasy. Obsahuje směs huminových i fulvových kyselin, další biologicky aktivní látky a určité množství živin včetně stopových prvků ve snadno přijatelné formě pro rostliny.

Běžné dávkování Lignohuminu je 10 ml na 10l vody. Můžeme ho použít k zálivce na veškeré pěstované rostliny (pokojové i zahradní rostliny, ovoce, zelenina, orchideje…) a trávník. Pro aplikaci na list volíme menší koncentraci. Nemusíme se obávat popálení rostlin. Podporuje zakořeňování, růst a celkově větší obranyschopnost všech rostlin.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.