+420 381 205 309 info@raselina.cz

Na co nesmíme v červnu zapomenout

thumb

10. 06. 2015

V červnu se můžeme těšit na první sklizně rajčat, kedluben a salátů. Vše již máme zasázeno a je tedy čas na pravidelnou péči ve formě zálivky, hnojení a odplevelování.

Zde je pár rad, na co se zaměřit:

Květen

1)  ze skleníků a fóliovníků začínáme sklízet plodovou zeleninu, ze záhonů pak rané brambory a košťáloviny, salát, hrášek aj.

2) tyčková rajčata vyvazujeme ke kolíkům, vylamujeme jim zálistky a přihnojíme je.

3) v tomto období vysazujeme pozdní zelí a růžičkovou kapustu, později pak ostatní pozdní košťáloviny (pozdní odrůdy zelí, kapusty, kedlubny) a pór.

4) pokud nemáme prostor na vysazení zeleniny do skleníku nebo na venkovní záhon, neznamená to, že si na ní nepochutnáme . Rajčata, salát nebo okurky můžeme vysázet i do nádob, které budeme mít na balkónu, terase či větším okenním parapetu. Jako u klasické výsadby, také zde musíme dodat do půdy dostatek živin, které budou zajištěny po celou dobu vegetace.

5) koncem měsíce přikopčíme brambory a při deštivém počasí je chráníme proti plísni bramborové. Brambory můžeme přirychlit použitím bílé netkané textilie.

6) případné škůdce ve sklenících a foliovnících regulujeme včasnými zásahy (chemická a biologická ochrana)

7) na venkovní stanoviště můžeme pomalu vysazovat fazole nebo bylinky a začínáme též sklízet rebarboru

8) pravidelně sekáme trávník a následně ho musíme také přihnojovat

9) zajišťujeme pravidelnou výživu balkonových a terasových nádobových rostlin

10) správně provedeným střihem udržujeme v rozumné míře růstu živé ploty

11) pokud to jde (potřebujeme zahradu, balkon nebo terasu) letníme všechny pokojové rostliny

12) začínáme hřížit odnože jahod (základ silných sazenic v příští vegetaci)

Je toho hodně, co je potřeba v červnu na zahradě, terase a nebo na jen balkoně udělat. A my vám v podobě návodů, rad a doporučení budeme po celý měsíc pomáhat!

Autor: Petra Dvořáková, Rašelina Soběslav


TIP RAŠELINA a.s.

hn_p

HORTICOTE Hnojivo s řízeným uvolňováním živin UNIVERZAL je vhodné pro všechny druhy rostlin. Jedna aplikace hnojiva zajistí rostlinám  rovnoměrný přísun potřebných živin po dobu až 6 měsíců. Hnojivo je snadno aplikovatelné, a díky pozvolnému uvolňování živin je jejich převážná část využita rostlinou. V e-shopu za 86 Kč, 0,5 kg balení.

sub_bylin

Přírodní substrát pro bylinky Vita Natura je vhodný k výsevům i dopěstování bylinek a zeleného koření. Doporučujeme v něm pěstovat např. bazalku pravou, dobromysl obecnou, rozmarýnu lékařskou, mátu peprnou, kadeřavou i kořenovou petržel pro nať, pažitku, cibulku pro nať, majoránku, kopr, řeřichu. Hodí se k pěstování jak v květináčích (truhlících) v bytech nebo zimních zahradách celoročně, tak i na záhonech. V e-shopu za 30 Kč, 5 l balení.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.