+420 381 205 309 info@raselina.cz

Nezapomínejte připravit rostlinky na zimu

purple flowers1

21. 09. 2011

Nastává období podzimu a řada z nás je ještě plna dojmů z letních měsíců a odpočinku stráveném v poklidu našich zahrad. Zima se však nezastavitelně blíží a této skutečnosti musíme přizpůsobit i režim zahradních rostlin.

Zahradní rostliny společně s trávníkem potřebují pro zdárné přečkání zimy dostatečně vyzrálá pletiva, což zajistí zvýšené množství draslíku. Pro správnou podzimní výživu rostlin je vhodné použít vodorozpustné hnojivo Hortilon Premium  Podzimní výživa. Toto hnojivo dodá rostlinám potřebnou dávku draslíku a ostatních živin ve snadno přijatelné formě. Nemusíme ho ani dlouze rozpouštět ve vodě, stačí nasypat jednu odměrku do 10l konve a jen krátce zamíchat. Hnojivo se zcela po chvilce rozpustí. Díky umělohmotnému obalu, který zabraňuje vlhnutí hnojiva, můžeme Podzimní výživu, pokud jsme ji všechnu nespotřebovali, použít i v dalších letech.

Po aplikaci tohoto hnojiva rostliny daleko lépe přečkají nepříznivé vlivy, způsobené počasím a nástupem chorob. Zvláště je vhodná podzimní výživa pro okrasné dřeviny a trávník, který po aplikaci není tolik náchylný k chorobám a plísním vzniklých v zimním období.

Pokud nechceme na trávník použít vodorozpustné hnojivo, je velmi dobrou alternativou minerální Hnojivo pro podzimní výživu, které aplikujeme rozhozem na danou travnatou plochu. 

Pro správnou přípravu tújí a cypřišků na zimu, respektive jejich kořenového systému, který musí důkladně vyzrát, je nutné tyto dřeviny vydatně zalévat. Někdy můžeme již během léta pozorovat „rezivění“ jehlic mnoha kosodřevin i listů ostatní dřevin. V mnoha případech jde o nedostatek hořčíku, což je velmi důležitý prvek při výživě všech zahradních rostlin. V takovémto případě použijeme Hořkou sůl, kterou můžeme zapravit do půdy nebo použít ve formě zálivky. Hořkou sůl aplikujeme nejpozději do konce září.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.