+420 381 205 309 info@raselina.cz

Záplava květů po celé léto

379_1.jpg

11. 04. 2011

Krásně rozkvetlý balkon, okno či terasu, který by obdivoval každý kolemjdoucí. To si přejí všichni pěstitelé balkonových rostlin. Nákupem zdravých rostlin naše cesta pouze začíná.

Základem úspěchu jsou kvalitní substráty a zeminy obsahující hnojivo s mikroprvky. Zemina pro balkónové květiny zajistí vašim rostlinám potřebné živiny na několik týdnů. Další novinkou a jedničkou na trhu je speciální Substrát s mykorhizními houbami Balkonové květiny vyráběný společností Rašelina a.s.  Dobře poutá vodu, vytvoří ideální podmínky pro zdravý kořenový systém a usnadní příjem živin rostlinám. Substrát obsahuje smáčedlo, hydrogel (vododržná látka) a mykorhizní houby. SMÁČEDLO zvyšuje vsakování vody do substrátu, čímž je zajištěno rovnoměrné rozmístění vody a živin v celém půdním profilu. HYDROGEL má schopnost vázat vodu a v ní rozpuštěné živiny v době jejího nadbytku, a později ji postupně uvolňovat rostlinám. MYKORHIZNÍ HOUBY v substrátu zajišťují rostlinám celou řadu výhod, např. lepší a vyrovnaný růst, bohatší a zdravější kořenový systém, větší nasazení květů a dlouhodobější kvetení, nižší spotřebu zálivky a hnojení, lepší překonání období sucha, vyšší odolnost rostlin při přesazování a ochranu proti některým půdním chorobám. 

Správné hnojení je nutné po celou vegetaci. Máme na výběr mezi vodorozpustnými hnojivy značky Hortilon premium Balkón a kapalnými značky Hortus Hnojivo pro balkónové rostliny.  Nejlépe je kombinovat hnojiva s univerzálním rostlinným přípravkem Lignohumát, který zaručí lepší příjem živin z půdy, lepší růst, více květů a celkovou lepší odolnost rostlin vůči nepříznivým vlivům.

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.