+420 381 205 309 info@raselina.cz

Rašelinové koupele jako prevence před nachlazením

Foto koupel

15. 10. 2020

V posledních týdnech jsme všichni ve stresu a současná situace nám také moc nepřidala. Neustálý tlak na výkon jak v práci, tak i ve škole, se u mnoha lidí projevuje vznikem ekzémů i problémy s pohybovým aparátem, ale i větší náchylností k nachlazení nebo jiným nemocem. Neumíme si říct aspoň na chvíli „a dost!“.

Teprve pokud si toto všechno uvědomíme a začneme si každý den dělat malé chvilky na sebe sama, můžeme začít řešit problémy tělesné. A jak začít? Nejjednodušší je vlézt si do hřejivé vany s Rašelinovou nebo Bylino – rašelinovou koupelí a jen tak nic nedělat, na nic nemyslet a chvilku meditovat.

Přírodní kosmetika značky Balneopeat obsahuje několik skupin produktů: Rašelinové koupele, které jsou buď přírodní bez vůně nebo s vůní dřevitou či květinovou. Další skupinou jsou bylino-rašelinové koupele, které jsou relaxační, levandulové, nebo pro problematickou pleť.

Cool Floral male

Proč zrovna rašelina?

Rašelina je po staletí známá v lidovém léčitelství. Má velké hřejivé účinky, které jsou velmi příznivé pro celkový pohybový aparát, a navíc má antibakteriální vlastnosti. Těchto účinků se využívá při podpoře léčby lupenky, ekzémů, mykóz a jiných problémů, které bakterie způsobují.

Jaká rašelina a byliny se používají a neucpou mi odpady?

Pro výrobu rašelinových koupelí se využívá domácí jihočeská slatinná rašelina. Díky unikátní technologii se z rašeliny získá extrakt bez tuhých částic, ale ponechá si své blahodárné účinky. Nemusíme se tedy obávat ucpání odpadů. V Bylino-rašelinových koupelích jsou používány české byliny od certifikovaných dodavatelů a opět výsledná koupel neobsahuje pevné částice.

Co když nemám vanu?

Koupele značky Balneopeat se dají používat i lokálně pro máčení postižených míst.

Další skupinou jsou přírodní mýdla, která jsou z rašeliny, ale i pouze z bylin. Tato mýdla jsou velmi oblíbená pro krásnou přírodní vůní, a také proto, že nevysušují pokožku.

Poslední skupinou, která je teď však velmi důležitá, jsou dezinfekce na ruce. Dezinfekce obsahují velké procento alkoholu a peroxid vodíku. Receptura byla řádně schválena Ministerstvem zdravotnictví. I v této oblasti se snažíme dbát na kvalitu a nesnižovat množství alkoholu na úkor ceny. Oblíbené jsou 100ml lahvičky s rozprašovači a stejně velké náplně. Tyto lahvičky se pohodlně vejdou do kabelky nebo loketního opěradla v autě.

 

Přeji nám všem hodně klidných chvil v této neklidné době

 

Ing. Petra Máslová Dvořáková

vedoucí marketingu

Rašelina a.s. 

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.