+420 381 205 309 info@raselina.cz

Vypálilo vám slunce trávník? Poradíme, jak ho ošetřit!

trava0

07. 08. 2017

Přijeli jste v sobotu ráno na chatu nebo na chalupu a nestačili jste se divit! Před odjezdem posekaný trávník je pryč a místo něj na zemi jen žlutobílá kola! Co se stalo? Čerstvě posekaný porost vám vypálilo slunce.

Návod na údržbu takto poničeného porostu je jednoduchý:nejdříve vyhrabte lehce jemnými hráběmi zaschlé zbytky rostlin a trávník zalévejte 3 – 5 x denně vždy po dobu asi 5 minut jemným proudem vody z hadice (pozor na přemokření, na postižených místech by se vytvořilo bahno). Pokud není poškození sluncem hluboké, travní porost se zregeneruje během poměrně krátké doby sám. V žádném případě ale takto vypálený porost nehnojte, mohlo by dojít k dalšímu spálení nadzemní i podzemní hmoty. Pokud po zhruba dvou týdnech nedojde ke zlepšení, můžeme na nejvíce postižená místa dosypat, a hráběmi do země zapravit, speciální substrát pro výsevy trávníku a porost vhodně zvolenou směsí dosít. Trávník pak ošetřujeme jako po výsevu na jaře.

trava

Nebudete-li trávník dosévat, jako první se na postižených místech objeví drobné jetelíčky a pak začne růst zbylá tráva.

Následně již můžeme travní drn pohnojit zhruba poloviční dávkou hnojiva určeného pro výživu travních porostů a zuačít zase sekat. Výšku ale volte větší, přece jen se jedná o oslabený porost.

Autor příspěvku: ing. Jan Stropnický

 

Více zajímavostí se dočtete ZDE

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
  • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

Newsletter

* Posíláme maximálně 2 newslettery / měsíc.