+420 381 205 309 info@raselina.cz

Dřevní vlákno - Myslete na přírodu s námi

devni vlakno

11. 09. 2023

Rašelina, jako surovina se stává čím dál více probíraným tématem. Tato surovina je velmi cenná pro svou schopnost udržovat vodu v krajině.

Na rašeliništích a obecně v mokřadních biotopech je nejrozmanitější život na světě. Několik staletí se těžila pro svou výhřevnost na topení, v současnosti se těží hlavně pro výrobu substrátu. I přes všechny rekultivace vytěžených ploch, se rašelina špatně obnovuje. Jsme si dobře vědomi cennosti tohoto přírodního bohatství, a proto ho chceme zachovat i pro další generace. V budoucnu bude rašelina stále více nedostupnější a dražší surovinou. Využívání jiných obnovitelných zdrojů bude proto nutností.

960x451

V našich podmínkách se na základě desetiletí trvajících výzkumů ve spolupráci s univerzitami jeví jako nejvhodnější dřevní vlákno a kvalitní výběrové komposty z ověřených a chemicky neznečištěných zdrojů. Jelikož jsme si dobře vědomi jedinečnosti rašeliny, rozhodli jsme se, že od podzimní sezóny 2023 budeme ve všech hobby substrátech a zeminách nahrazovat část rašeliny nejen komposty, ale i dřevním vláknem organicky stabilizovaným dusíkem.

Toto dřevní vlákno zvyšuje v substrátech vzdušnou kapacitu, tedy snižuje přemokření a sléhavost substrátů. Navíc snižuje objemovou hmotnost. Důležité je i zachování cenové dostupnosti substrátů pro naše zákazníky.

Naše hobby substráty a zeminy budou i nadále obsahovat část rašeliny jak tmavé, tak bílé, ale zároveň budou doplněny o dřevní vlákno, komposty a další příměsi, vše v optimálním složení, aby se docílilo efektivního pěstování konkrétních rostlinných druhů.

Pozitivní přístup k přírodě je pro nás důležitý, pojďte do toho s námi.


Ing. Petra Máslová Dvořáková, vedoucí marketingu

 Logo Myslime na prirodu 04

 

Zanechte svůj komentář k článku

0 komentářů
Informace o ochraně osobních údajů
 • Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře.

Ostatní články, které by se vám mohly líbit

 • Máte rádi hortenzie?

  07. 05. 2024

  Máte rádi hortenzie? Pokud ano, tak tento podcast je pro vás jako ušitý.
  Poslechněte si pár zajímavých informací o těchto kráskách.

  Máte rádi hortenzie?

 • Exkurze na rašeliništi Světlík

  03. 05. 2024

  Dne 29.4.2024 proběhla exkurze na našem rašeliništi Světlík pro obchodní partnery a barmany Jelínek. Návštěvnici si mohli poslechnout přednášku od pan...

  Exkurze na rašeliništi Světlík